تبلیغات
وبلاگ ot کنگره 60 شعب اصفهان - گزارش لژیون پزشکان کنگره 60 . 15 آبان ماه 1394
گزارش لژیون پزشکان کنگره 60 . 15 آبان ماه 1394
سه شنبه 19 آبان 1394 ساعت 12:52 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست مسافر میثم | ( دیدگاه شما )

گزارش لژیون پزشکان کنگره 60 . 15 آبان ماه 1394


یکی دیگر از خواص آن استفاده‌اش در مسائل پزشکی که از مرفین در خیلی از مواقع برای عمل های سنگین و همچنین برای تنظیم ضربان قلب بعد از عمل استفاده می شود .


بنام قدرت مطلق الله
دوازدهمین جلسه از دور هشتم لژیون پزشکان کلینیک‌ها

با استادی و نگهبانی آقای مهندس دژاکام و  دبیری خانم اعظم 

با دستور جلسه " تجربه‌ی من از روشهای ترک اعتیاد و روش دی‌اس‌تی و بهترین راه" 

در تاریخ15/8/94 در سالن مدیریت بحران ناحیه 4 منطقه 3 شهرداری تهران واقع در پارک طالقانی رأس ساعت 8 آغاز به کار نمودمهندس
من امروز تصمیم گرفتم که برای چند هفته یک هفته در میان خودم معلم بشوم و راجع به روش های درمانی و مواد صحبت بکنم. امروز تریاک را برای موضوغ انتخاب کرده‌ام . تریاک یک داروی موثر قوی و کمیاب است و اثرات درمانی بسیار زیاد و معجزه آسایی دارد . به طوری که در گذشته در فرهنگ زبان فارسی از تریاک به عنوان نوشدارو از آن ذکر شده است . زمانی که سهراب در شرف مرگ بود رستم پیش خود نوشدارو داشت ولی به او نداد و همین سبب مرگ سهراب گردید. خواص تریاک را من برای شما می شمارم 1-برای ضد تهوع از آن استفاده می شود 2-یک مسکن ضد درد بی نظیر است به دلیل وجود مرفین در آن . تریاک بین 3% تا 23% در آن مرفین وجود دارد و آن هم به نحوه‌ی کشت و محل کشت آن بستگی دارد. تریاک بین 0.3 % تا 3% کدئین دارد و آلکلوئیدهای دیگری مثل پاپاورین و نارسئین که ترامادول را از نارسئین تهیه می کنند یا مثلا متادون را از روی تبائین درست می کنند .3- یک دوپینگ عالی ضد خواب است که برای کسانی که می خواهند ساعت های طولانی بیدار بمانند می توانند از آن استفاده کنند . مثل رانندگان تریلی یا کامیون و یا اتوبوس که اکثرا از این ماده برای بیداری در شب استفاده می کنند. به همین دلیل اعتیاد در بین آن ها بسیار زیاد است. 4- یک داروی بسیار خوب برای مسائل جنسی می‌باشد اورگاسم را به تاخیر می اندازد و من دارویی را ندیدم که مثل تریاک اینگونه این مسئله را به تاخیر بیندازد. برای اریکشن بسیار عالی است چون ذر آن پاپاورین وجود دارد ولی در هروئین و شیره پاپاورین وجود ندارد. شیره یک چیزی بین تریاک و هروئین است . فرق اصلی بین تریاک و هروئین در مرفین آن هاست که از 1 کیلو تریاک 100 گرم مرفین در می آید و از 100 گرم مرفین 90 گرم هروئین استخراج می شود.بنابراین نعشگی هروئین پایدار نیست و طول عمر کمی دارد ولی به نسبت تریاک ماندگاری بیشتری دارد و به همین دلیل است که یک هروئینی مدام باید مصرف کند و مثل سیگار می ماند . تریاک این گونه نیست قدیمها طرف صبح 6 نخود تریاک می کشید و دیگر تا شب چیزی مصرف نمی کرد حتی اگر 1 کیلو تریاک را در اختیار داشت. ولی یک هروئینی این گونه نیست اگر یک کیلو هروئین آن جا باشد به مرور زمان در یک روز کل آن را مصرف خواهد کرد.

 
 

هر ماده‌ی مخدری یک مزه و یا یک کمک کننده دارد . ماده‌ی مکمل تریاک شیرینی جات است مثل باقلوا گز یا چای شیرین و اکثرا موادی که گرم هستند. چون طبیعت خود تریاک سرد است.عرق را که میخورند عرق مزه‌اش ماست و خیار یا کباب است . اما هروئین مزه‌ی آن سیگار است به علت سنگین بودن آن بخاری که استشمام می کند مجبور است که پشت سر هم سیگار بکشد. برگردیم روی خواص تریاک، یکی دیگر از خواص آن استفاده‌اش در مسائل پزشکی که از مرفین در خیلی از مواقع برای عمل های سنگین و همچنین برای تنظیم ضربان قلب بعد از عمل استفاده می شود . من دو خاطره دارم از اثرات تریاک که می خواهم آن ها را باز گو کنم . نزدیک عید بود و ما برای سفره‌ی هفت سین ماهی قرمز خریده بودیم . اواخر فروردین بود که ما دیدیم که این ماهی ها پوستشان کنده شده است و رو به موت بودند . از قضا ما در خانه اوتی داشتیم با یک سرنگ 1 سی‌سی یکی دو قطره‌ی آن را در آب ریختیم .بعد از گذشت 4 الی 5 دقیقه دیدم که ماهی ها شروع به حرکت کردند و دیدیم که اندی بعد مثل فرفره در تنگ می چرخند.باور کنید ما حدودا بعد از این واقعه 3 سال این ماهی ها را داشتیم . یک خاطره‌ی دیگر هم این بود که برادر حامد گاوداری دارد میگفت که یکی از گاوهایش دیگر امیدی به آن نبود و رو به موت بود یک  لحظه به ذهنش رسید که کمی تریاک به این گاو بدهم شاید افاقه کند . گفت من کمی تریاک به آن گاو دادم 5 دقیقه بعد گاو سرحال بلند شد و حرکت کرد. تریاک در زمان های قدیم به عنوان دارو از آن استفاده میشده‌است به دلیل سوء مصرف بشریت الان به این شکل در آمده است . معمولا تمام داروهای آرام بخش و مسکن اعتیاد آور هستندو فقط به دلیل این که طولانی مدت شخص از آنها استفاده می کند . مثلا اگر کسی بخواهد تریاکی بشود باید بالای 10 ماه مصرف کند تا اعتیاد کامل را به آن پیدا کند  من آزمایش کردم که اگر کمتر باشد آن علائم محرومیت در آن شخص دیده نمیشود .بنابراین کسانی که در دوزهای بالا استفاده می کردندو سوء مصرف را ایجاد کردند این دارو را تبدیل به ماده‌ی مخدر کردند و این ماده که می توانست بیشترین کمک را به بشریت بکند تبدیل شد به بزرگترین ننگ که همان اعتیاد می‌باشد و ما اگر بخواهیم همین لالن تریاک را از سیستم پزشکی خارج کنیم دچار مشکل و بحران‌های بسیاری خواهیم شد. معمولا دوزهایی که مثلا برای ضد اسهال یا مسائل دیگر بخواهد استفاده شود باید زیر 0.5 سی سی باشد . اگر ما تریاک را به صورت کشیدنی استفاده کنیم اثر دارویی خود را از دست می دهد. تریاک بین 25 تا 50 آلکلوئید شناخته شده دارد اگر ما بخواهیم آن را بکشیم در اثر حرارت این مواد از بین خواهد رفت و خاصیت دارویی خود را از دست خواهد داد .

تریاک یک داروی بسیار مناسب برای جلوگیری از تنگی نفس و آسم است .یک داروی مناسب برای زخم معده و ناراحتی های معده است . ما اثرات دارویی تریاک را بر روی کولیت امتحان کردیم  بیماریی که فرد را 30 سال درگیر کرده بود و روزانه 8 مزالازین می خورد و از شیاف آساکول استفاده می کند ما با دکتر مغاری به عنوان یک پروژه‌ی تحقیقاتی کار کردیم و کاملا نتیجه گرفتیم. حتی یکی از تاجران دبی به ایران می آمد دارویش را میگرفت و بر میگشت  وبرای این که داروی خود را به آنجا ببرد از وزارت بهداشت نامه میگرفت و به اجازه‌ی ورود را میدادند حتی پسر خوذ آقای دکتر مغاری که کرون روده داشت لان درمان شده است و همه‌ی علائمش از بین رفته است و حتی روی ام‌اس هم این روش پاسخگو بوده است و ما 6 الی 7 کیس را به عنوان پروژه های تحقیقی می خواهیم ارائه بدهیم که این افراد با این روش بیماری خود را درمان کرده اند. حالا برویم سراغ نهوه‌های مصرف تریاک   در قدیم تریاک را با بافور می کشیدند. سیخ‌ و سنگ و قلقلی نبود و یک راه دیگرش هم به صورت خوراکی بود چون کشیدن تریاک بوی زیادی را ایجاد می کرد و باعث میشد که اطرافیان متوجه کشیدن بشوند و باعث دردسر گردد.
همه‌ی این مصرف ها مقیاس‌های مختلفی دارند.یعنی این که اگر یک نفر بخواهد تریاک را با بافور بکشد اگر 10 گرم بکشد نعشه می شود ولی اگر بخواهد که بخورد خیلی بخواهد زیاد بخورد باید 1 گرم بخورد پس اصلا به هیچ وجه کشیدن معادل خوردن نیست .حال اگر بخواهد تزریق کند 10%باز کمتر می شود .برای همین است که در زندان ها بیشتر تزریق می کنند جون مقدار کمتری را مصرف خواهند کرد و تاثیر بیشتری هم بر روی آنها خواهد گذاشت. حالا کشسانی که بخواهند وارد کنگره بشوند و درمان را شروع کنند اولین کاری که باید انجام دهیم معادل سازی است .که طبق معدل سازیی که ما انجام دادیم 1گرم تریاک معادل 10 سی‌سی شربت اوتیست مصرف 1 تا 1.5 گرم تریاک می تواند باعث مرگ بشود الان با قرص خود کشی می کنند ولی در قدیم با تریاک این کار را می کردند .10 سی‌سی شربت تریاک پس اثر کشنده دارد .یک خوبی شربت تریاک این است که تلخ است و مزه‌ی بدی دارد.و فرد نمی تواند یکدفعه آن را سر بکشد . حالا کسی آمده است که تریاک را می خورد .و وقتی از او سوال میکنید که در روز چقد مصرف دارد میگوید نمیداند. از او باید سوال کنیم که تریاک را که می خری چقد می خری؟ میگوید مثلا 10 گرم. آن زمان است که می توانی دوز او را تشخیص دهی مثلا می تواند مصرف روزانه‌اش 2 الی 3 گرم باشد  که الان می شود آن را به شربت اوتی تبدیل نمود و آن را در هر شرایطی باید به 3 وعده تبدیل کنید چون تریاک 8 ساعت به خوبی جواب می دهد و به همین دلیل است که فواصل بین وعده ها باید 8 ساعت باشد. چون اگر بیشتر از این باشد باعث کسلی و خماری می شود.  یک مسئله‌ی بسیار مهم دیگر این است که برای برنامه دادن حتما باید از برنامه‌ی مسائل جنسی طرف با خبر شویم که با آن در برنامه دادن هماهنگ شویم .چون افرادی که تریاک مصرف می کرده اند قبل از آمیزش همیشه تریاک خود را مصرف کرده اند که باعث تاخیر در رابطه‌ی زناشویی بشود پس اکر هماهنگی در این مسئله نباشد مشکلات دیگری را به وجود خواهد آورد .
 
 
  • سوال:اگر مصرف کسی در روز 4گرم باشد آن وقت چگونه باید معدل سازی انجام شود ؟
 خوب اگر در حالت عادی بخواهیم حساب بکنیم معادل 40 سی سی اوتی خواهد شد که این امکان ندارد ما بیشترین این گونه می دهیم که مقداری که در کنگره افراد روزانه مصرف می کنند 16.5 سی‌سی میباشد. حال شاید سوال هم پیش بیاید که چرا باید این مقدار باشد ؟ ما با آقای دکتر مکفی بحث داشتیم که 3 وعده نباشد یک وعده باشد چون آن ها خود هر وعده را به بیماران خود می دادند. ولی گفتیم که حتما باید 3 وعده باشد خلاصه بعد از صحبت های بسیار  به ما گفتند که ما در این شیشه های 140 سی‌سی فقط به همان اندازه میدهیم که تقسیم بندی که کردیم دیدیم در روز حدودا 17 سی‌سی مصرف خواهد شد. حالا جواب سوال را که بخواهیم بدهیم که ما در کنگره پروژه‌ی خاخام را اجرا کردیم.به آخوندهای یهودی خاخام میگویند . یکروزی یک فردی پیش خاخام میرود و می گوید که من بسیار مشکل دارم چند فرزند دارم و جای خواب هم ندارم .خاخم از او سوال می کند که چه داری ؟ میگوید یک بز دارم . خاخام به او می گوید که آن بز را ب داخل اتاقی ببر که می خوابی. او هم می گوید که حتما خاخام یک چیزی را می داند که این را به من گفته‌ است . این کار را انجام میدهد و 1ای 2 ماهی که می گذرد نصف آن اتاق را کثیفی‌های این بز می گیرد .بر میگردد پیش خاخام می گوید من چه کنم ؟ او هم می گوید که ادامه بده .بلاخره بعد از گذشت چند ماه می گوید که بز را از اتاق بیرون ببر و بعد از آن اتاق را تمیز می کنند و میبینند که چقذر همه چیز خوب است و از خاخام نیز تشکر بسیار می کنند . ما هم در کنگره همین کار را میکنیم .مثلا طرف می گوید مواد به من نمیچسبد ما هم میگوییم پس یک هفته سقوط آزاد برو .برای همین مثلا اگر 16.5 سی‌سی به آن ها نمی سازد 9 سی‌سی میدهیم .ما سه روز این روند را ادامه می دهیم تا تحت فشار قرار بگیرد بعد از آن که میزان اوتی بالا میرود حالش بسیار بهتر خواهد شد و آن مقدار کاملا جوابگوی شخص خواهد بود .
 
آقای دکتر جهانفر
 
آقای مهندس خیلی زیبا صحبت کردند و استفاده کردیم و در جواب آن سوال بگویم که  پروژه‌ی خاخام همان نگاتیو‌اینفورسمنت است و به این شکل است که اگر یک کاری را شما انجام ندهی عواقب بدی خواهد داشت به همین دلیل مجبور هستی که آن کار را انجام دهی. راجب تریاک هم یک مسئله را بگویم که برای آن ما در بدنمان سه گیرنده داریم که شامل گیرنده‌ی مو و پکا و دلتا می‌باشد. این گیرنده‌ها در تمام قسمت‌های بدن انسان پراکنده شده‌اند ولی میزانشان در قسمت‌های مختلف متفاوت است. مثلا گیرنده‌ی مو در روده زیاد است یا مثلا کاپا در چشم و دلتا در قلب زیاد است و اخیرا گفته‌اند که اگر کسی سکته‌ی قلبی میکند اگر به او مرفین بدهیم گیرنده‌های دلتا را در قلب فعال می کند و اثرات مثبتی خواهد گذاشت و از وسعت ام آی جلوگیری می کند . راجع به اثرات نعشگی آن در بدن می‌توان گفت که در مغز باعث افزایش دوپامین می شود و باعث افزایش لذت می شود. و همچنین وقتی که کسی با مقدار کمی در اول نعشه می‌شود بعد از مدتی فعل و انفعالاتی در مغز آن شخص صورت می گیرد که دیگر آن مقدار قبلی پاسخگوی آن نخواهد بود و مجبور است که بیشتر مصرف بکند .

 

مهندس 
ممنون از آقای دکتر که صحبت را تکمیل کردند .Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دستور جلسات کنگره 60، لژیون پزشکان،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: